Wstrzymanie działalności hurtowni AN Pharmacy i Zioła Polskie

PRAWO

Autor: GIF/rynekaptek.pl   29-03-2011, 14:41

GIF nakazuje dokonać unieruchomienia hurtowni farmaceutycznych AN Pharmacy i Zioła Polskie Sp. z o.o. zlokalizowanych w Skórzewie.

Decyzja obowiązuje do czasu ustalenia w jakim stopniu i w jakim zakresie hurtownia AN Pharmacy podejmowała działania obliczone na utrudnianie czynności kontrolnych inspekcji farmaceutycznej, mające na celu ukrycie procederu skupowania produktów leczniczych z aptek za pośrednictwem Zioła Polskie.

GIF sprawdzi również w jakim stopniu zakup produktów leczniczych przez Zioła Polskie z aptek powodował zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów.

Decyzja GIF jest efektem kontroli w hurtowni i stwierdzenia nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Kontrola wykazała prowadzenie działalności opartej o zezwolenie w pomieszczeniach nie zapewniających możliwości realizacji procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

Przedsiębiorca nie przekazuje wymaganych kwartalnych raportów dotyczących wielkości obrotu produktami leczniczymi, wraz ze strukturą tego obrotu.

Kontrola stwierdziła także, iż przedsiębiorca od pierwszych dni uzyskania zezwolenia na obrót hurtowy dokonuje zakupu produktów leczniczych od aptek. Ten proceder stanowi w zasadzie jedyną działalność gospodarczą przedsiębiorcy.

Więcej: http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/OBR/Decyzja_2011-03-23b.pdf
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/OBR/Decyzja_2011-03-23a.pdf
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH