Wycofanie nieruchomości ze spółki jawnej

PRAWO

Autor: podatki.biz/rynekaptek.pl   13-09-2011, 10:59

Nieodpłatne przekazanie przez spółkę jawną środka trwałego do majątku prywatnego wspólników, nie powoduje powstania u ich przychodu podatkowego.Nieodpłatne przekazanie środka trwałego nie stanowi bowiem zbycia i nie powoduje powstania przychodu podatkowego po stronie wspólnika spółki - stwierdził dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej.


Sprawa dotyczyła wspólnika trzyosobowej spółki jawnej, która prowadzi działalność w formie apteki ogólnodostępnej. We wniosku o interpretację wspólnik wyjaśnił, że spółka jest właścicielem lokalu użytkowego, który stanowi jej środek trwały.Lokal ten został zakupiony ze środków spółki i wprowadzony do ewidencji środków trwałych w 2002 roku. Obecnie wspólnicy zamierzają na mocy uchwały powyższy lokal wycofać ze spółki i przenieść jego własność na swoją rzecz, w efekcie staną się współwłaścicielami ww. lokalu.

Podatnik chciał wiedzieć, czy wycofanie lokalu użytkowego z majątku spółki jawnej w części odpowiadającej posiadanym udziałom w spółce do udziału w majątku osobistym spowoduje powstanie obowiązku w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Więcej: http://www.podatki.biz
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH