Wymiana pism dotyczących programu 60+

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   10-10-2013, 16:41

Wymiana pism dotyczących programu 60+

Śląska Izba Aptekarska zwróciła się do Spółki ePRUF S.A. o udostępnienie pisma, które spółka skierowała do Wojewodów. Pisma te - jak wynika z korespondencji Głównego Inspektora Farmaceutycznego - dotyczyły programu '60+".

"W związku z otrzymaniem od Pani Zofii Ulz, Głównego Inspektora Farmaceutycznego, korespondencji do Pana Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyk, w której powołuje się na Państwa pismo z dnia 24 czerwca 2013r., zwracamy się o udostępnienie treści tegoż pisma" - pisze Piotr Brukiewicz, prezes ŚIA w Katowicach w liście do spółki ePRUF.

Jednocześnie Izba udostępniła treść pisma Zofii Ulz do Zygmunta Łukaszczyka, w którym Inspektor wyjaśnia kwestię zakazu reklamy aptek i stosowania programów lojalnościowych.

"Programy lojalnościowe zapewniają nie tylko poniesienie sprzedaży i często osłabienie konkurencji, ale i bezpłatną reklamę, gdyż przyciągają klientów do konkretnych aptek zachęcając ich w ten sposób do nabywania produktów leczniczych" - przypomina minister Ulz dodając, że zmiana prawa miała na celu ograniczenie nadmiernej konsumpcji produktów leczniczych.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH