Wyrok w sprawie kary umownej z umowy z apteką

PRAWO

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   09-06-2015, 14:15

Wyrok w sprawie kary umownej z umowy z apteką Apteka wygrała z hurtownią

Sąd Rejonowy w Kielcach wydał wyrok, mocą którego apteka nie musi płacić giełdowej spółce kary umownej w wysokości 50 tys. zł pomimo, że nie wykonała umowy, w której kara ta była bezwzględnie przewidziana - informuje Śląska Izba Aptekarska.

Jak informuje radca prawny Śląskiej Izby Aptekarskiej, Krystian Szulc, to pierwszy taki wyrok w sprawie kar umownych z umów z aptekami, o którym mu wiadomo.

Jak informuje prawnik, sprawa dotyczyła zawarcia przez hurtownię farmaceutyczną z apteką legalnej, ale bardzo jednostronnej umowy, w której wszystkie kary i obowiązki przypisano aptece, a wszystkie przywileje i prawa hurtowni. W tym twardo zapisano obrót, jaki musi wykonać apteka. Umowa była zabezpieczona wekslem.

"Przestrzegam - NIGDY nie wolno podpisywać weksla na rzecz hurtowni. To jest równoznaczne z utratą apteki lub poważnymi kłopotami, a obrona jest praktycznie niemożliwa" - ostrzega radca SIA.

W uzasadnieniu sąd wskazał, co następuje: "Mając na uwadze, że roszczenie ze stosunku podstawowego okazało się nieistniejące, Sąd uchylił nakaz zapłaty i oddalił powództwo, jako niezasadne".

Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH