Z wokandy: aptekarz wywalczył odszkodowanie za zalane archiwum

PRAWO

Autor: bydgoszcz.so.gov.pl/rynekaptek.pl   08-10-2014, 11:39

Z wokandy: aptekarz wywalczył odszkodowanie za zalane archiwum

Aptekarz, który doznał szkody w związku z zalaniem archiwum, w którym były przechowywane recepty, wywalczył odszkodowanie od właściciela przyłącza wodociągowego.

W 2012 roku na skutek nieszczelności przyłącza wodociągowego należącego do pozwanego doszło do zalania kondygnacji podziemnej budynku. Nieruchomość stanowiła własność aptekarza.

Na skutek zalania uszkodzeniu lub zniszczeniu uległy meble, ale przede wszystkim kilkadziesiąt tysięcy recept wraz z otaksowaniami z prowadzonych przez farmaceutę aptek. W tej sytuacji aptekarz zażądał zapłaty odszkodowania zgodnie z przedstawionym rachunkiem.

Po zdarzeniu zaangażował na podstawie umów o dzieło 4 farmaceutki zatrudnione w jego aptekach, które po godzinach pracy wykonywały czynności zmierzające do odzyskania zalanych recept (tj. przetransportowanie, rozłożenie, osuszenie, ponowne ułożenie, zapakowanie i ponowne odtransportowanie). Rachunek opiewał na 7,274, 42 zł.

W odpowiedzi na pozew właściciel przyłącza zażądał oddalenia powództwa w całości, kwestionując wysokość poniesionej przez aptekarza szkody. Wskazał mi.in., że poniesiony koszt naprawienia szkody nie przystaje do realiów rynkowych, a czas przeznaczony na osuszanie recept jest rażąco wygórowany.

Nadto podniósł, że gdyby powód zatrudnił podmiot zewnętrzny, to mógłby on wykonać to zadanie profesjonalnie w ciągu krótszego czasu. Ponadto wskazał, że farmaceuta przechowywał recepty w pomieszczeniach piwnicznych w sposób niezabezpieczony przed zamoknięciem. W dalszej części powód wskazał również, że stawka wynosząca 14,70 zł za godzinę pracy jest rażąco wygórowana.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do stanowiska farmaceuty.

Więcej: http://www.orzeczenia.bydgoszcz.so.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH