Za czas pracy apteki odpowiada podmiot prowadzący placówkę

PRAWO

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   18-08-2015, 10:32

Za czas pracy apteki odpowiada podmiot prowadzący placówkę Właścicel decyduje, kiedy działa apteka

Czy całodobowa sprzedaż leków to wyłącznie dobra wola właścicieli, czy niektóre z obiektów mają obowiązek świadczenia usług o każdej porze? - odpowiedzi udziela DGP.

W chwili obecnej nie istnieje ogólnopolskie prawo, które odgórnie regulowałoby kwestię świadczenia usług przez całą dobę - ocenia DGP.

Ustawa Prawo farmaceutyczne precyzuje jedynie, że w godzinach czynności apteki powinien być w niej obecny farmaceuta (art. 92), a rozkład godzin ogólnodostępnej placówki powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewniać dostępność świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy (art. 94).

Zgodnie z odpowiedzią Ministerstwa Zdrowia, na oświadczenie senatora Ryszarda Knosali z 14 stycznia 2014 roku, za czas pracy apteki odpowiada podmiot prowadzący placówkę. 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH