Zagraniczne izby gospodarcze o projekcie ustawy o jawności życia publicznego

PRAWO

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   13-02-2018, 12:55

Zagraniczne izby gospodarcze o projekcie ustawy o jawności życia publicznego Zagraniczne izby gospodarcze krytycznie wypowiedziały się o projekcie ustawy o jawności życia publicznego (Fot. Archiwum)

Według Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, projekt o jawności życia publicznego budzi niepokój zagranicznych inwestorów z powodu nieprecyzyjnych i ograniczających działalność przedsiębiorców rozwiązań - pisze "Rz".

– Nowe przepisy mogą wywołać odwrotne do zamierzonych skutki we wszystkich sektorach gospodarczych. W szczególności tak istotnych dla rozwoju innowacyjności jak sektor badawczo-rozwojowy, farmaceutyczny czy IT – ostrzega Marta Pawlak, radca prawny Izby.

Jego obawy budzą zwłaszcza zapisy, według których ograniczenie dostępu do informacji publicznej z uwagi na tajemnicę przedsiębiorcy nie będzie dotyczyć wskazanych w projekcie postępowań administracyjnych.

Z kolei zdaniem Joanny Jaroch-Pszenicznej, wicedyrektor Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP), proponowana ustawa w obecnym kształcie może przynieść zagrożenia dla rozwoju przedsiębiorczości.

Zdaniem CCIFP ustawa będzie mieć wpływ na funkcjonowanie i wyniki przedsiębiorstw, które powstały na podstawie dotychczasowych przepisów i traktowane są teraz jako podmioty prywatne, gdyż Skarb Państwa lub samorządy terytorialne mają w nich mniej niż połowę kapitału.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH