"Zamieszani w wywóz leków podejmują próby wejścia do organów samorządu"

PRAWO

Autor: Kujawsko-pomorska OIA/rynekaptek.pl   05-10-2015, 09:01

"Zamieszani w wywóz leków podejmują próby wejścia do organów samorządu" Zamieszani w proceder odwróconego łańcucha leków chcą przeniknąć do struktur samorządu

Zaniepokojony plagą odwróconego łańcucha farmaceuta twierdzi, że zamieszani w ten proceder są w strukturach samorządu i działają jak mafia, sterując nielegalnym rynkiem od wewnątrz.

List aptekarza opublikowała kujawsko-pomorska okręgowa izba aptekarska.

„Plaga odwróconego łańcucha leków, która w ostatnich latach przetacza się przez nasze apteki, przybiera nowe formy. Wyrazem tego są ostatnie zebrania rejonowe delegatów na VII okręgowy zjazd aptekarzy. Jestem członkiem naszego samorządu i brałem udział na jednym z zebrań rejonowych" - pisze farmaceuta.

"Niektórzy farmaceuci, zamieszani w proceder odwróconego łańcucha dystrybucji leków podejmują próby wejścia do organów samorządu zawodowego bądź sterują osobami spośród zatrudnionych przez nich farmaceutów" - dodaje aptekarz.

- Cel działań wydaje się logiczny, bowiem wejście w skład organów samorządowych osób zaangażowanych w re-export leków daje szanse zabezpieczenia przed odpowiedzialnością zawodową, a co równie istotne, osoby te mogą przygotowywać plany związane z kontynuacją procederu, licząc na bliżej nieokreślone korzyści i możliwości wynikające z zasiadania we władzach naszego samorządu - uważa farmaceuta i dodaje:

- Jak słyszę, niektóre z tych osób  nie uzyskały wymaganego poparcia środowiska i nie zostały wybrane  jako kandydaci na zjazd sprawozdawczo wyborczy OIA.Postanowili więc protestować i podważać prawidłowość przeprowadzonych wyborów rejonowych. Apeluję o przyjrzenie się działaniom tych osób, gdyż tylko rozsądek i mądrość środowiska mogą zapobiec kompromitacji zawodu.

"Zwracam się jednocześnie do Okręgowej Rady Aptekarskiej, Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, Sadu Aptekarskiego, a także Inspektorów Nadzoru Farmaceutycznego do skutecznego wyeliminowania osób, którzy działają na szkodę naszego zawodu" - pisze aptekarz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH