Zamówienia publiczne: cenę leku lepiej przewidzieć

PRAWO

Autor: DPG/rynekaptek.pl   24-11-2014, 11:04

Zamówienia publiczne: cenę leku lepiej przewidzieć Prawo zamówień publicznych zawiera ograniczenia w zakresie dokonywania zmian umów zawartych na jej podstawie

W przypadku zakupu leków należy bezwzględnie przewidzieć nie tylko okoliczności zmiany jego ceny, lecz również konsekwencje, jakie wynikają z utraty przez lek charakteru refundowanego - zwraca uwagę "Dziennik Gazeta Prawna".

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Łukasz Michał Mackiewicz, radca prawny, przypomina, że ustawa – Prawo zamówień publicznych zawiera ograniczenia w zakresie dokonywania zmian umów zawartych na jej podstawie. W przypadku zawierania umów, których przedmiotem jest dostawa wyrobów medycznych, zamawiający powinien zachować szczególną staranność przy przewidywaniu dopuszczalnych zmian w treści umowy.

W jego opinii brak określenia w treści umowy dopuszczenia zmiany ceny w przypadku utraty przez lek statutu leku refundowanego może skutkować brakiem możliwości wprowadzenia tej zmiany pomiędzy stronami umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Radca prawny sugeruje, że w przypadku umów na dostawę wyrobów medycznych na etapie przygotowywania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zamawiający powinien pamiętać, aby wprowadzić do specyfikacji istotnych warunków zamówienia zapisy, które umożliwią nie tylko jej zmianę w przypadku zmian cen urzędowych leków, lecz również w przypadku utraty takiego charakteru lub jej uzyskania.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH