Zarzuty dla b. dyrektora mazowieckiego NFZ i radcy prawnego

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   20-03-2015, 13:31

Zarzuty dla b. dyrektora mazowieckiego NFZ i radcy prawnego

Poręczenie majątkowe zastosowała prokuratura wobec b. dyrektora ds. medycznych w mazowieckim oddziale NFZ Mirosława J. i radcy prawnego Pawła S, którym 18 i 19 marca postawiono zarzuty korupcyjne - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Obydwaj mężczyźni zostali w środę zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, radca prawny miał wręczyć w lutym 2013 r. w Warszawie poprzez pośrednika b. dyrektorowi 400 tys. zł łapówki. Pieniądze otrzymał po zawarciu przez mazowiecki oddział NFZ z jednym z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z Legionowa ugody dotyczącej dodatkowego wynagrodzenia - ponad 17 mln zł za świadczenia zdrowotnej udzielone ponad kontrakt z NFZ.

Prokuratura zarzuciła też dyrektorowi J. przyjęcie w związku z pełnioną funkcją od stycznia 2013 r. do kwietnia 2014 r. łapówek na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. zł - co miesiąc 10 tys. zł. Pieniądze miał dostawać za przekazywanie informacji o planowanych kontrolach w prywatnych firmach świadczących usługi medyczne oraz o planowanych zmianach w zawartych umowach. 50 tys. zł miał też dostać za wynagrodzenie za podpisana umowę o tzw. nadwykonania w 2012 r.

Nowak zaznaczył, że obaj podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Paweł S., który został objęty dozorem policji, ma też wpłacić 400 tys. zł poręczenia majątkowego, a Mirosław J. 50 tys. zł.

Rzecznik zaznaczył, że za "przyjęcie i udzielenie korzyści majątkowej znacznej wartości" grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo, prowadzone od listopada 2014 r. przez prokuraturę razem z CBA, dotyczy "podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w oddziale wojewódzkim NFZ".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH