Zawoalowana reklama aptek

PRAWO

Autor: sed3ak-pro.salon24.pl / rynekaptek.pl   24-03-2015, 08:25

Zawoalowana reklama aptek

„UWAGA PACJENCI Zgodnie z obowiązkiem wskazanym w tzw. ustawie refundacyjnej APTEKA informuje o możliwości nabycia TAŃSZYCH odpowiedników LEKÓW refundowanych” – czy taka informacja jest niedozwoloną reklamą?

Zdecydowanie tak - uważa mec. Piotr Sędłak. W jego opinii, elementem reklamowym jest rozmiar czcionki, umieszczenie poszczególnych wyrazów na układzie plakatu no i intencja pomysłodawców. - Odczyt wyrazów opisanych wielką literą tworzy zbitkę słowną „APTEKA TAŃSZYCH LEKÓW”; a takie działanie jest już reklamą – twierdzi prawnik.

Autor opinii przypomina, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie, stwierdził, iż przekazywanie pacjentom informacji neutralnej i chwalenie się ponadprzeciętnym działaniem rynkowym, w sytuacji w której do takiego akurat działania obliguje przedsiębiorcę przepis prawa (przecież w każdej aptece do nabycia są „tańsze odpowiedniki leków” - obowiązek ich wydania wynika z art. 44 ust. 5 ustawy refundacyjnej) stanowi wyraz niedozwolonej konkurencyjności, gdyż wprowadza konsumentów w błąd.

Więcej: sed3ak-pro.salon24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH