Zdrowie w pakiecie z energią

PRAWO

Autor: orzeczenia.ms.gov.pl/ rynekaptek.pl   21-04-2016, 11:04

Zdrowie w pakiecie z energią

Opisujemy historię klientki zakładu energetycznego, która przy okazji zawarcia umowy sprzedaży energii elektrycznej, dała się namówić na ofertę pakietu medycznego, w tym z rabatem na leki.

Klientka zakładu energetycznego zawarła w kwietniu 2012 roku umowę sprzedaży energii elektrycznej oraz na pakiet medyczny w wersji podstawowej za 34 zł, w ramach którego zyskiwała 10% rabatu na leki, specjalistyczną prywatną opiekę medyczną, wizytę lekarza i pielęgniarki w miejscu zamieszkania w razie choroby.

Podpisanie umowy oznaczało, że odbiorca przystępuje do placówki medycznej na zasadach określonych w szczególnych warunkach grupowego ubezpieczenia na wypadek hospitalizacji spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem oraz utraty pracy.

Jednak w grudniu 2012 roku klientka złożyła oświadczenie o odstąpieniu od umowy ws. sprzedaży energii elektrycznej oraz oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych jej oświadczenia woli w zakresie umowy ubezpieczenia zdrowotnego.

Wskazała, że wprowadzono ją w błąd, źle wyjaśniając jej warunki umowy oraz sankcje za odstąpienie od umowy. Sprzedawca oszukał ją, twierdząc, że osobie powyżej 50-tego roku życia przysługują specjalne przywileje w postaci darmowego pakietu ubezpieczeń, zamiast opłat dodatkowych o wartości 34 zł. Wskazała, że zapłaci tylko faktury za energię zaś płatne ubezpieczenie jej nie interesowało i nie zamierza za nie ponosić kosztów.

Druga strona uznała oświadczenie woli o rezygnacji z umowy sprzedaży za skuteczne informując klientkę, że umowa przestanie obowiązywać z dniem 31 stycznia 2013 roku. Ale wystawione do tego czasu faktury trzeba zapłacić. Kobieta zapłaciła rachunek za energię, ale za ubezpieczenie zdrowotne już nie. Sprawa trafiła do sądu.

Sąd oddalił powództwo jako nieudowodnione stwierdzając, że podmiot nie udowodnił, że kobieta została objęta grupowym ubezpieczeniem na warunkach określonych w umowie czyli, że ochrona ubezpieczeniowa była faktycznie świadczona. Do akt sprawy nie załączono ani dokumentów potwierdzających objęcie pozwanej ochroną ubezpieczeniową, ani warunków grupowego ubezpieczenia.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH