O lekach innowacyjnych w Warszawie

RÓŻNE

Autor: INFARMA   16-09-2014, 08:15

O lekach innowacyjnych w Warszawie

16 września 2014 o godzinie 11:00, w auli im. Wacława Olszaka (II piętro) Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, przy ul. Pawińskiego 5B, w Warszawie odbędzie się spotkanie dotyczące konkursu Inicjatywy Leków Innowacyjnych – IMI2 JU (Innovative Medicine Initiative 2 Joined Undertaking). Dzięki grantom naukowym IMI naukowcy z całej Europy mogą pozyskać ponad 3,3 mld euro na realizację projektów badawczych w obszarze biomedycyny.

Na spotkanie zapraszając Krajowy Punkty Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Ministerstwo Zdrowia oraz Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Uczestnicy wezmą udział w dyskusji dotyczącej dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć polskich uczestników projektu IMI. Zapoznają się także z zasadami zgłaszania projektów do nowej edycji konkursu. Priorytet w pierwszym naborze w ramach projektu IMI2 stanowić będą badania w zakresie walki z cukrzycą i chorobami oczu.

Więcej informacji dotyczących Dnia Informacyjnego pod adresem:http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-1-konkursu-imi-2-ju-w-warszawie

IMI jest projektem opartym na partnerstwie publiczno-prywatnym między Komisją Europejską a Europejską Federacją Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) kierowanym do prywatnych i publicznych instytucji badawczych. Program IMI2 stanowi kontynuację pierwszej edycji projektu i realizowany będzie w latach 2014-2024.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH