ONZ: powstanie strategia zwalczania chorób niezakaźnych

RÓŻNE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   19-09-2011, 16:51

Polska delegacja pod przewodnictwem Adama Fronczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, weźmie udział w Spotkaniu Wysokiego Szczebla Zgromadzenia Ogólnego NZ ws. chorób niezakaźnych, które odbędzie się w Nowym Jorku (19-20 września br).

Rok 2011 w kręgach organizacji międzynarodowych poświęcony jest wypracowaniu strategii zwalczania chorób niezakaźnych - czytamy w komunikacie MZ.

W tym roku, po raz drugi w historii ONZ, Zgromadzenie Ogólne podejmie temat związany ze zdrowiem. Świadczy to o rosnącej wadze tematyki zdrowotnej wśród problemów globalnych. W 2001 roku obrady sesji ZO NZ skupiły się wokół problematyki AIDS.

Spotkanie Wysokiego Szczebla ws. chorób niezakaźnych będzie jednym z najważniejszych tegorocznych spotkań międzynarodowych, a jego oczekiwanym rezultatem ma być wzrost świadomości w zakresie poruszanej problematyki zarówno na poziomie decydentów krajowych, jak i na arenie międzynarodowej.

Spotkanie ma uwrażliwić społeczność międzynarodową na kwestie rosnącej skali problemu występowania chorób niezakaźnych oraz zmobilizować do intensyfikacji walki z tymi chorobami, szczególnie w krajach ubogich, gdzie epidemia stanowi bardzo istotny problem zdrowotny. Spotkanie zakończy się przyjęciem rezolucji ws. chorób niezakaźnych.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH