Pacjenci chorzy na astmę i POChP ufają lekarzom i farmaceutom

RÓŻNE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   11-04-2013, 09:37

Dla około 2/3 badanych pacjentów chorych na astmę i POChP najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dotyczącym stosowanej przez nich terapii jest specjalista pulmonolog lub lekarz POZ -potwierdza badanie "Oczekiwania polskich pacjentów w zakresie terapii astmy i POChP" zrealizowane przez SW Research.

Na lekarzy, jako najbardziej zaufaną grupę, wskazują częściej osoby po 40 roku życia. Wśród osób cieszących się zaufaniem pacjentów są również farmaceuci, chociaż ich wskazuje już tylko co trzeci badany.

Terapie specjalistyczne, takie jak te stosowane u pacjentów z astmą i POChP są  zalecane przez lekarza specjalistę na podstawie dokładnie postawionej diagnozy. Na polskim rynku dostępne są różne preparaty i metody leczenia, a wybór tej najwłaściwszej, która zapewni kontrolę nad chorobą, niekiedy może trwać latami. Dlatego jej ustalenie wymaga ścisłej współpracy pacjenta i lekarza.

- Wyniki badania potwierdzają, że to lekarz jest tym pierwszym i właściwym podmiotem, który na podstawie bardzo dokładnego wywiadu lekarskiego zaleca odpowiednie leczenie. Wiedza pacjentów na temat astmy i POChP stale rośnie. Kluczowe z punktu widzenia lekarza jest ustalenie takiej dawki określonego preparatu, która umożliwi stałą kontrolę nad chorobą - ocenia prof. Tadeusz Pietras, pulmonolog.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH