Świątecznie: Farmaceuci dla Ministra, my dla Farmaceutów

RÓŻNE

Autor: LJ/rynekzdrowia.pl   23-12-2011, 06:57

Świątecznie: Farmaceuci dla Ministra, my dla Farmaceutów

Śląska Izba Aptekarska wpadła na pomysł wydrukowania plakatu z życzeniami świątecznymi i noworocznymi dla nowego Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza od farmaceutów ze Śląska.

Każdy mógł przesłać propozycje życzeń dla Ministra. Może część z nich spełni się w nowym 2012 roku. A czego farmaceuci życzyliby sobie?

W 2010 roku, prawie do końca trwali na stanowiskach, czekając na publikację wykazów. Rozporządzenia refundacyjne, z datą obowiązywania od 30 grudnia, zostały opublikowane w nocy 29 grudnia. Na wprowadzenie zmian aptekarze mieli nieco ponad dwie godziny pozostające do północy. Wymogi prawa zostały spełnione, jednak aptekarze mieli żal do resortu zdrowia za zbyt późne opublikowanie wykazów.

W tym roku wszyscy uczestnicy rynku farmaceutycznego odczuli konsekwencje niedotrzymywania terminów przez ministerstwo zdrowia, szczególnie podmioty odpowiedzialne negocjujące z resortem ceny swoich leków.

Jednak aptekarze też mieli trudne chwile czekając na rozporządzenia w sprawie umów na realizację recept i w sprawie recept lekarskich.

Również końcówka tego roku niesie niepewność w zakresie zawartości pierwszego obwieszczenia refundacyjnego. W dodatku w styczniu 2012 roku odbędą się wybory przedstawicieli Naczelnej Rady Aptekarskiej.

To był trudny rok dla środowiska aptekarskiego, kolejny wcale nie musi być łatwiejszym. Dlatego życzymy wszystkim Farmaceutom cierpliwości, zadowolenia z wykonywania swojej pracy, sukcesów w biznesie i wspólnego działania środowiska w zakresie budowania prestiżu tego zawodu.

By każdy z Państwa spędził w radości i spokoju kilka chwil w czasie Świąt Bożego Narodzenia, zapominając o codziennych problemach.

redakcja Rynku Aptek

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH