Wybory 2011: by farmaceuci byli gospodarzami na Wiejskiej

RÓŻNE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   02-09-2011, 14:09

Wybory 2011: by farmaceuci byli gospodarzami na Wiejskiej

Informowaliśmy o starcie w wyborach do Sejmu szefa Śląskiej Izby Aptekarskiej Stanisława Piechuli. Podajemy kolejne nazwiska farmaceutów, biorących udział w wyborach parlamentarnych 2011.

Lista nie jest kompletna. Część partii jeszcze nie podała na swoich stronach zarejestrowanych pełnych list kandydatów. Część list zawiera jedynie nazwisko kandydata i przynależność do partii lub jej brak.Nie zawsze też przy nazwisku kandydata pojawia się zawód. Samo określenie „wójt“ albo „starosta“ nie mówi, czym dany kandydat zajmował się przed zajęciem stanowiska. Trochę przypomina to słynne zdanie z komedii Barei „Poszukiwany, poszukiwana“: „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem.O nas bez nas

Na listach znajduje się sporo kandydatów reprezentujących środowisko lekarzy (często startują z wysokich miejsc), pielęgniarek i położnych. 

Swoją parlamentarną reprezentację powinni mieć także farmaceuci. Na razie spełnia się powiedzenie: wszystko o nas bez nas. 


W wyborach parlamentach w 2005 roku, na 25 kandydatów-farmaceutów do Sejmu RP nie dostał się ani jeden. Kadencja Parlamentu trwała zaledwie dwa lata (po wniosku SLD o jego rozwiązanie). 


W wyborach 2007 roku nastąpiła powtórka z historii. Do Parlamentu nie wszedł żaden farmaceuta.Kandydaci

Wybrane nazwiska zarejestrowanych kandydatów zostały znalezione wybiórczo, przy wykorzystaniu „wujka Google‛a“.


Jeśli starują Państwo w wyborach albo wiedzą o farmaceutach, którzy w nich uczestniczą, prosimy o zgłaszanie. Będziemy uzupełniać listę kandydatów.


Nowa Prawica Poznań (trwa weryfikacja list złożonych przez partię. Od wyniku prac PKW uzależniony jest start kandydatów tej partii w wyborach).

12. Kamila Grossmann, 39 lat, farmaceutka
17. Agata Trzcińska, 24 lata, wykształcenie wyższe, farmaceutka

Województwo świętokrzyskie
KW Platforma Obywatelska
23. Marzena Michalska, farmaceutka z Pawłowa, 35 lat


Okręg wyborczy nr 30, powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory
17. Stanisław Piechula, farmaceuta, KW PO

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH