Wybory 2011: z minister zdrowia o budowie obwodnicy

RÓŻNE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   23-09-2011, 09:44

Minister zdrowia Ewa Kopacz podróżowała w czwartek po województwie świętokrzyskim tzw. "autobusem Tuska". Razem z kandydatami regionalnej PO w wyborach parlamentarnych odwiedziła m. in. Opatów i Sandomierz.

W Opatowie emerytowany policjant pytał minister o limitowanie usług medycznych, dlaczego musi czekać na rehabilitację tygodniami lub płacić za szybsze zabiegi, zrobione prywatnie. Stojąca obok kobieta dodała, że kiedyś nie czekało się na zabiegi.

- Proszę mi wierzyć, czekaliście tak samo 4 lata temu. W ciągu tych lat pieniędzy przeznaczanych na leczenie jest o 20 mld zł więcej. Nikt tych pieniędzy nie schował, trafiły do szpitali, więc pytanie jest, jak zostały spożytkowane - tłumaczyła Ewa Kopacz.

Dodała, że gdyby od niej zależało, kto jest dyrektorem każdego szpitala, to wówczas odpowiedziałaby na każde pytanie i tłumaczyła, że odpowiada jedynie za szpitale kliniczne, do pozostałych przekazuję tylko pieniądze. - Rozliczcie tych, którzy za nie odpowiadają - poradziła pani minister.

Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, podczas spotkania z minister podkreślał, że jest szefem pierwszego samorządu, który przekształcił szpital i wydzierżawił go prywatnej spółce, na podstawie przepisów obowiązującej od lipca ustawy o działalności leczniczej.

Mieszkaniec ulicy Kilińskiego, która jest wspólnym odcinkiem dla dwóch dróg krajowych przebiegających przez Opatów żalił się Ewie Kopacz, że już dwukrotnie odkładano w planach budowę obwodnicy miasta. Minister obiecała poinformować o problemie szefa resortu infrastruktury.

Opatowianie zachęcali minister do odwiedzenia miejscowej restauracji, spróbowania "kawy po opatowsku", oraz zwiedzenia podziemnej trasy turystycznej. Kopacz obiecała, że przyjedzie do miasta po skończonej kampanii wyborczej.

W Sandomierzu, przy położonym nad Wisłą Bulwarze Piłsudskiego, Ewa Kopacz obserwowała ćwiczenia służb ratownictwa wodnego, w których wzięli udział: ratownicy WOPR, strażacy, policjanci i służby pogotowia ratunkowego.

Minister wskazywała na coraz lepszą jakość sprzętu i większe pieniądze przeznaczane w Polsce na szkolenia ratowników. Podkreśliła, że w wielu akcjach, organizowanych po różnych katastrofach, obserwowała "dobrze działające, skoordynowane w pracy służby ratunkowe.

- Obserwuję także to, co dzieje się w innych krajach i myślę, że w obszarze ratownictwa, to oni mogą brać z nas przykład - stwierdziła.

Z Sandomierza Kopacz pojechała do Pińczowa. Wczesnym popołudniem odwiedziła Skarżysko-Kamienną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH