Chcemy zlikwidować uprzywilejowanie

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Grzegorz Kucharewicz/rynekaptek.pl   12-11-2014, 15:47

Chcemy zlikwidować uprzywilejowanie

Nasza poprawka zapewnia wszystkim hurtowniom pełen dostęp do leków. Przeciwko zmianie prawa są te podmioty, które obecnie korzystają z tego przywileju - mówił podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej (6 listopada).

Tą poprawką chcemy zlikwidować pozycję uprzywilejowanych hurtowni producenckich i sieciowych. Obecnie niemożliwe jest jest kupienie dla hurtowni towaru z magazynu producenta. Hurtownie producenckie stosują odpowiednią strategię, która polega na sprzedaży do odpowiednich hurtowni. W efekcie część aptek jest wyeliminowała z dostępu do wielu leków. Ich nie interesuje dostępność dla pacjenta.

Poprawka wyeliminowałaby dostawy bezpośrednie i zjawisko odwróconego łańcucha dystrybucji.

Przypomnę jej pełne brzmienie: "Podmiot odpowiedzialny wytwórca lub importer produktów leczniczych obowiązany jest zapewnić przedsiębiorcy prowadzącemu hurtownię farmaceutyczną stałe dostawy produktów leczniczych w szczególności refundowanych produktów leczniczych objętych zakresem posiadanego przez przedsiębiorcą zezwolenia w ilości niezbędnej do zaspokojenia bieżących potrzeb pacjentów".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH