Myślimy nad sposobem kontroli wszystkich podmiotów

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Igor Radziewicz-Winnicki/ rynekaptek.pl   03-02-2015, 07:22

Myślimy nad sposobem kontroli wszystkich podmiotów

Brak uwzględnienia w systemie gromadzenia i raportowania danych z obrotu lekami przez podmioty działające za granicą, to słaby element nadzoru - przyznaje wiceminister zdrowia, Igor Radziewicz-Winnicki.

Wynika to z faktu, że regulujemy prawo krajowe, a nie unijne. Nie możemy zakazać świadczenia usług konsygnacyjnych. Podmiot odpowiedzialny czy podmiot prowadzący hurtownię poza granicami kraju może zlecić pełnienie usługi konsygnacyjnej hurtowni, która znajduje się w Polsce.

Taki podmiot ma prawo do prowadzenia transakcji międzynarodowych, nawet na poziomie apteki. Wówczas zleca podmiotowi na terenie kraju, który prowadzi hurtownię, przesunięcie ze składu konsygnacyjnego towaru, którego ta hurtownia nie jest właścicielem, tylko podmiot zagraniczny.

Musimy jeszcze zastanowić się nad możliwością nałożenia obowiązku raportowania danych na podmiot prowadzący konsygnację na terenie kraju. Obecnie szukamy rozwiązania tego problemu. Nie jest to łatwe, bowiem nie możemy regulować działalności gospodarczej poza terytorium RP.

Wypowiedź pochodzi z obrad sejmowej podkomisji zdrowia (29 stycznia br.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH