14 tys. osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki p/ COVID-19

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   30-12-2020, 09:52

14 tys. osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki p/ COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z raportu, który spłynął do mnie 29 grudnia o godzinie 18.30 wynika, że przekroczona została liczba 14 tys. osób, którym podano pierwszą dawkę szczepionki - powiedział 30 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był w radiu TOK FM o to, ilu osobom podano już w Polsce pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

- Ostatni raport, jaki do mnie spłynął wczoraj na godzinę 18.30 - już przekroczona została liczba 14 tys. osób, którym podano pierwszą dawkę (...) - powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował również, że Ministerstwo Zdrowia zamierza udostępnić stronę - serwis z prezentacjami graficznymi, gdzie będą zamieszczane dane o wykonanych szczepieniach zarówno na poziomie ogólnokrajowym, ale też informacje na temat poszczególnych regionów, płci, struktur wiekowych czy zawodów.

- Myślę, że od nowego roku powinien pojawić się publicznie - dodał. Dopytywany o termin uruchomienia serwisu, jako realny wskazał 4-5 stycznia. Niedzielski stwierdził, że będzie on być może uaktualniany nawet kilka razy dziennie.

Niedzielski pytany był też o to, czy dopuszcza obowiązkowe szczepienie dla wybranych grup. - Na razie taki scenariusz nie jest rozważany - powiedział. Dodał, że skutecznie działa m.in. kampania profrekwencyjna.

- Na początku, gdy prowadziliśmy badania skłonności czy deklaracji szczepienia wśród ludzi, to było to mniej więcej 37 proc., a według wczorajszych informacji mamy już osób deklarujących chęć zaszczepienia 47 procent  - powiedział. W jego ocenie jest to bardzo duży przyrost w ciągu miesiąca.

Szymon Zdziebłowski, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH