8 grudnia rano przedstawiony zostanie projekt narodowej strategii szczepień

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   08-12-2020, 08:21

8 grudnia rano przedstawiony zostanie projekt narodowej strategii szczepień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na konferencji prasowej 8 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski, doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban i szef KPRM Michał Dworczyk przedstawią projekt narodowej strategii szczepień.

O konferencji prasowej informował szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił we wtorek rano (8 grudnia) odbędzie się konferencja, na której razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, z doradcą premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzejem Horbanem zostanie zaprezentowany projekt strategii szczepień.

Dodał, że rząd przez najbliższe dni chce dyskutować z bardzo szerokimi środowiskami na temat tej strategii. Zaznaczył, że znalazły się w niej "pewne propozycje" dotyczące benefitów dla osób, które zaszczepią się na koronawirusa.

Prof. Horban mówił, że obecnie jest w ostatnia faz pisania projektu strategii dotyczącej szczepień na COVID-19. - Mam nadzieję, że dziś w nocy lub jutro rano ta praca zostanie zakończona - dodał.

Jak przekazała PAP rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk podczas tzw. otwartych dni - w najbliższy wtorek i środę, od godz. 8.00 do 16.00 - koordynatorzy ds. szczepień będą udzielać wszelkich informacji na temat zasad kwalifikacji do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień, którzy przybliżą zasady przystąpienia do programu, wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia oraz przedstawią zasady finansowania programu.

NFZ wskazuje, że przedstawiciele placówek medycznych mogą uzyskać szczegółowe informacje o programie dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w każdym z szesnastu Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. Linie telefoniczne czynne są codziennie od 8.00 do 18.00. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zostały opublikowane na stronie internetowej NFZ.

Od piątku podmioty lecznice mogą się zgłaszać do udziału w narodowym programie szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Zgłoszenia można składać do 11 grudnia za pośrednictwem strony internetowej: formularze.ezdrowie.gov.pl, którą prowadzi NFZ. Rząd szacuje, że w całym kraju powstanie 8 tys. punktów szczepień.,

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH