Adam Niedzielski: przekroczyliśmy poziom 10 tys. szczepień p/ COVID-19 dziennie

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   31-12-2020, 11:03

Adam Niedzielski: przekroczyliśmy poziom 10 tys. szczepień p/ COVID-19 dziennie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotychczas przeciwko COVID-19 zaszczepiło się 36,3 tys. osób. Dziennie przekroczyliśmy poziom 10 tys. - powiedział 31 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany w audycji "RZECZoPOLITYCE" na portalu rp.pl o szczepienia przeciwko COVID-19, które ruszyły w niedzielę. Poinformował, że do tej pory zaszczepiło się 36,3 tys. osób.

- Widać bardzo dużą progresję z dnia na dzień, bo tego pierwszego dnia to było niecałe 2 tysiące, potem mieliśmy 7 tys., a teraz już dziennie przekroczyliśmy poziom 10 tys., więc summa summarum, że to się bardzo dobrze rozwija - przekazał Niedzielski.

Przypomniano, że w tzw. grupie pierwszej, gdzie obok seniorów będą szczepieni także nauczyciele. Minister zdrowia został w tym kontekście zapytany, czy szczepienia nauczycieli będą instytucjonalne czy każdy nauczyciel będzie musiał to robić indywidualnie, odpowiedział, że "na razie dominującym modelem szczepienia masowego obywateli ma być ten system, w którym zgłaszam się, zapisuje się przez infolinię czy internet, czy w swojej pobliskiej przychodni na konkretną datę, na konkretne szczepienie".

- Są roczniki, są grupy zawodowe. My będziemy wszystkie listy tych osób kompletowali, wystawiali tzw. e-skierowanie, żeby każda osoba miała pewną formę upoważnienia - poinformował.

Jak dodał, "jeżeli okaże się, że zespół szczepienny, który obsługuje dany podmiot, bo są takie dedykowane zespoły, będzie chciał obsłużyć nauczycieli w jednym miejscu - w szkole, czyli np. zrobić to grupowo, to też jest to możliwe do zorganizowania". - Model będzie dostosowany do tego, żeby był jak najbardziej efektywny - podkreślił.

Grzegorz Bruszewski, PAP

gb/ mhr/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH