Afryka: WHO wydała zgodę na testowanie leków ziołowych na COVID-19

FARMAKOTERAPIA

Autor: gazeta.pl/rynekaptek.pl   22-09-2020, 09:41

Afryka: WHO wydała zgodę na testowanie leków ziołowych na COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

WHO zatwierdziła testowanie leków ziołowych na COVID-19. Tym samym oficjalnie wsparła afrykańskich naukowców prowadzących badania kliniczne nad tradycyjnymi lekami. Organizacja chce, aby badania były prowadzone zgodnie z międzynarodowymi standardami.

WHO chce wspierać afrykańskie kraje w badaniach nad lekami ziołowymi na COVID-19, ale prowadzonych według najwyższych standardów.

Jak podaje gazeta.pl, Organizacja zatwierdziła ogólne zasady prowadzenia badań klinicznych III fazy dla tradycyjnych ziołowych leków na koronawirusa. Jest to inicjatywa Regionalnego Komitetu Ekspertów ds. Medycyny Tradycyjnej dla COVID-19, utworzonego przez WHO, Afrykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Unii Afrykańskiej.

Wspólnie opracowano wytyczne, aby terapie prowadzone w ramach medycyny tradycyjnej zyskały solidne podstawy naukowe.

- COVID-19, podobnie jak epidemia wirusa ebola w Afryce Zachodniej, uwydatniły potrzebę wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej i przyspieszenia programów badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących tradycyjnych leków - mówi dr Prosper Tumusiime z afrykańskiego oddziału WHO.

"Jeżeli okaże się, że produkt medycyny tradycyjnej jest bezpieczny, skuteczny i wysokiej jakości, WHO zaleci szybką produkcję lokalną na dużą skalę" - podała WHO w komunikacie.

Więcej: zdrowie.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH