Alkoholowy problem w USA: coraz więcej uzależnień

FARMAKOTERAPIA

Autor: wiadomosci.com/rynekaptek.pl   14-08-2017, 09:14

Alkoholowy problem w USA: coraz więcej uzależnień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 2002 do 2012 roku o 11 procent wzrosła liczba amerykanów uzależnionych od alkoholu. Alkoholizm w USA staje się coraz poważniejszym problemem nawet wśród osób niepełnoletnich - alarmują lekarze.

Do kieliszka zagląda coraz więcej kobiet, osób starszych a także przedstawicieli mniejszości społecznych - wynika z badania opublikowanego przez krajowy instytut zdrowia. Alkoholizm w USA staje się coraz poważniejszym problemem nawet wśród osób niepełnoletnich - alarmują lekarze.

Uzależnionych od alkoholu jest już ponad 30 milionów Amerykanów - twierdzi doktor Bridget Grant, współautorka badania opublikowanego w tygodniku Zrzeszenia Amerykańskich Psychiatrów (Journal of the American Medical Association Psychiatry).

Ludzie sięgają w ostatnich latach coraz częściej po procentowe napoje z różnych powodów. Jednym z nich jest kryzys ekonomiczny z 2008 roku, który spowodował, że osoby zamożne straciły pracę a nawet domy. Ekonomiczny stres to jednak nie jedyny powód. Prywatne problemy sprawiły, że ludzie szukają ucieczki w alkoholu. Wzrosła też liczba osób, które zdecydowały się na leczenie alkoholizmu przy pomocy specjalistów.

Więcej: www.wiadomosci.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH