Anthony Fauci: możliwe daty początku szczepień między 12 a 15 grudnia

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   24-11-2020, 15:02

Anthony Fauci: możliwe daty początku szczepień między 12 a 15 grudnia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczną się w połowie grudnia, zarówno w USA, jak i we Włoszech - powiedział dziennikowi “La Stampa” amerykański immunolog Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w Stanach Zjednoczonych.

W rozmowie z turyńską gazetą doradca Białego Domu ogłosił, odnosząc się do szczepionek: "Kawaleria nadchodzi". Podał możliwe daty początku szczepień: między 12 a 15 grudnia. Jednocześnie zastrzegł, że powinno temu towarzyszyć wprowadzanie poważnych kroków na rzecz zahamowania zakażeń.

Pytany o rosyjskie i chińskie szczepionki odparł: - Potrzebne są dane, a ja ich nie widziałem.

Mówiąc zaś o szczepionkach powstałych na Zachodzie stwierdził: - Proces rozwoju szczepionki i określenia jej bezpieczeństwa oraz skuteczności był niezależny od wszelkich manipulacji politycznych.

Powrót do normalności nastąpi, "kiedy zaszczepimy większość populacji, która to chce zrobić, między wiosną a latem" - ocenił Fauci. Zastrzegł zarazem, że "na jesieni nie będziemy mieli jeszcze pełnej normalności, ale już prawie".

- Następne miesiące do lutego będą straszliwie bolesne - ostrzegł amerykański immunolog. Dlatego jego zdaniem należy w sposób nadzwyczaj poważny stosować higienę i reguły dystansu.

Według Fauciego we Włoszech nie jest potrzebny całkowity lockdown i należałoby otworzyć wszystkie szkoły. Obecnie zdalnie uczy się większość gimnazjalistów i wszyscy licealiści.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH