Antyszczepionkowcom zależy na wywołaniu epidemii?

FARMAKOTERAPIA

Autor: TVN24/rynekaptek.pl   16-06-2017, 10:38

Antyszczepionkowcom zależy na wywołaniu epidemii? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ja bym nie nazwała ich antyszczepionkowcami, ja bym ich nazwała ruchem proepidemicznym, który chce wywołać epidemię - powiedziała prof. Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Profesor Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, kierownik Krajowego Ośrodka do spraw Grypy odpowiadała w TVN24 na zarzuty antyszczepionkowców.

Jeden z głównych zarzutów opiera się na tym, "że szczepionki z definicji są truciznami, dlatego że zawierają rtęć, aluminium i substancje rakotwórcze".

- Przede wszystkim to jest nieprawda. Nie ma takich danych, żeby można było takie niestosowne rzeczy opowiadać. Szczepionki są pozbawione rtęci, pozbawione substancji rakotwórczych. Szczepionki odniosły sukces jeszcze w XVIII wieku. Dzisiaj dziwi mnie to bardzo, że mamy zdanie przeciwne - mówiła profesor Brydak.

W odpowiedzi na zarzuty o związku szczepionek z takimi chorobami jak autyzm, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów i białaczka", profesor zaznaczyła, że "są to wszystko dane niepoparte żadnymi dowodami".

Dodała: - Ja bym nie nazwała ich antyszczepionkowcami, ja bym ich nazwała proepidemicznymi. Jest to ruch proepidemiczny, który chce wywołać epidemię - podsumowała.

Więcej: http://www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH