Badanie GATS: jedna trzecia Polaków pali papierosy

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   24-09-2010, 08:54

Badanie GATS: jedna trzecia Polaków pali papierosy

Codziennie lub okazjonalnie papierosy pali jedna trzecia Polaków (30,3 proc.) - wynika z sondażu zaprezentowanego w Ministerstwie Zdrowia.


Zdaniem dyrektor biura WHO w Polsce wyniki wspomogą walkę z pandemią palenia na świecie. Dyrektor podkreśliła, że do projektu zostały wybrane najbardziej kompetentne instytucje w każdym z krajów uczestniczących w sondażu.

W Polsce badanie przeprowadzono na przełomie 2009 i 2010 roku na reprezentatywnej grupie 7 840 kobiet i mężczyzn od 15. roku życia.

15 listopada wchodzą w życie przepisy zakazujące palenia w środkach transportu publicznego – taksówkach, samochodach służbowych oraz w publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci i na przystankach komunikacji miejskiej.

Zakazem palenia zostaną objęte także szkoły, zakłady opieki zdrowotnej i placówki oświaty. Właściciele restauracji z co najmniej dwiema salami konsumpcyjnymi będą mogli jedną z nich – wentylowaną i zamkniętą – przeznaczyć dla osób palących. Właściciele mniejszych lokali będą decydować, czy będą one przeznaczone w całości dla palących, czy dla niepalących.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH