Badanie: interwencja żywieniowa ma znaczenie w chorobie Alzheimera

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   03-11-2017, 15:48

Badanie: interwencja żywieniowa ma znaczenie w chorobie Alzheimera Badania dowodzą, że interwencja żywieniowa może przyczynić się do zachowania tkanki mózgowej,

Badacze dowiedli, że u osób w początkowej fazie choroby Alzheimera spożywanie raz dziennie napoju o przeznaczeniu medycznym, prowadzi do znacznej stabilizacji parametrów poznawczych i funkcjonalnych oraz obniża stopień zaniku mózgu.

Wyniki badania LipiDiDiet dowodzą, że interwencja żywieniowa może przyczynić się do zachowania tkanki mózgowej, a tym samym pamięci pacjentów i ich zdolności do wykonywania codziennych czynności, które stanowią potencjalne źródło największych problemów związanych z tą chorobą.

Badanie LipiDiDiet to trzecie badanie kliniczne poświęcone przedmiotowej interwencji żywieniowej, którego celem było wykazanie korzystnego wpływu na funkcje pamięci.

Jak informuje Centrum Prasowe PAP, LipiDiDiet to innowacyjny projekt służący promowaniu realizacji badań zapobiegających otępieniu. Projekt jest finansowany w ramach VII Programu Ramowego (FP7- 211696) Komisji Europejskiej oraz bazuje na poprzednich projektach realizowanych w tym obszarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH