Będą mówić o raku szyjki macicy

FARMAKOTERAPIA

Autor: DKX/rynekaptek.pl   20-01-2011, 09:39

22 stycznia rusza V edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Akcja potrwa do 29 stycznia.

Inicjatorem obchodów Tygodnia jest Europejskie Stowarzyszenie Raka Szyjki Macicy. W kraju kampanię koordynuje Kwiat Kobiecości Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

W ramach przygotowań do obchodów Europejskiego Tygodnia RSM, już 20 stycznia Kwiat Kobiecości organizuje spotkanie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy dla 200 kobiet pracujących w Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

W dniach 22-24 stycznia w warszawskim Centrum Handlowym Blue City oraz od 25 do 27 stycznia w Centrum Handlowym Targówek w Warszawie będzie można odwiedzić specjalnie przygotowane „miasteczka kobiece”.

Inicjatywa ta ma na celu uświadomienie kobietom i ich partnerom jak poważnym problemem zdrowotnym jest rak szyjki macicy oraz jak łatwo można się przed nim uchronić. Patronat nad polską edycją Tygodnia objęła m.in. żona Prezydenta RP – Anna Komorowska.
Jak już podawaliśmy, polskie statystyki zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy są niepokojące: jest to drugi co do częstości występowania nowotwór narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a połowa z nich umiera, ponieważ zgłosiły się do lekarza zbyt późno.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH