Biotts pracuje nad transdermalną terapią przeciwcukrzycową

FARMAKOTERAPIA

Autor: WNP   15-07-2021, 12:03

Biotts pracuje nad transdermalną terapią przeciwcukrzycową Firma ma obecnie zidentyfikowanych 15 substancji czynnych z różnych obszarów terapeutycznych, które są w różnej fazie zaawansowania projektów i badań przedklinicznych (fot. WNP.PL)

Firma Biotts, ze wsparciem NCBR rozwija technologię podawania leków poprzez skórę, stosowanych w terapii cukrzycy. Niedługo rozpocznie się etap badań klinicznych.

Biotts rozwija technologię podawania leków transdermalnych.

Projekt jest realizowany w ramach Szybkiej Ścieżki NCBR

- Jesteśmy w trakcie finalizacji badań przedklinicznych. Badania wykonujemy zarówno we własnych laboratoriach, jak i zlecamy na zewnątrz. Outsourcing jest tu konieczny m.in. dlatego, że nie posiadamy własnych zwierzętarni, w których moglibyśmy prowadzić badania w wymaganym standardzie - przez urzędy rejestracji EMA lub FDA - opowiada w rozmowie z WNP.PL Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.

Projekt jest realizowany w ramach Szybkiej Ścieżki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. - Dzięki temu mamy zapewnione badania kliniczne pierwszej fazy. Rozpoczniemy je w 2022 roku i mocno się do tego przygotowujemy - dodaje.

Faza zaawansowania projektów jest różna

Harmonogram przewiduje finalizację projektu Szybkiej Ścieżki na koniec roku 2023. Faza badań klinicznych IA nie będzie natomiast trwała do samego końca projektu - przewiduje się, że zajmie ona od roku do półtora roku.

Firma ma obecnie zidentyfikowanych 15 substancji czynnych z różnych obszarów terapeutycznych, które są w różnej fazie zaawansowania projektów i badań przedklinicznych.

Te najbardziej zaawansowane są w obszarze diabetologii i onkologii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH