
Firma Biotts, ze wsparciem NCBR rozwija technologię podawania leków poprzez skórę, stosowanych w terapii cukrzycy. Niedługo rozpocznie się etap badań klinicznych.
Biotts rozwija technologię podawania leków transdermalnych.
- Jesteśmy w trakcie finalizacji badań przedklinicznych. Badania wykonujemy zarówno we własnych laboratoriach, jak i zlecamy na zewnątrz. Outsourcing jest tu konieczny m.in. dlatego, że nie posiadamy własnych zwierzętarni, w których moglibyśmy prowadzić badania w wymaganym standardzie - przez urzędy rejestracji EMA lub FDA - opowiada w rozmowie z WNP.PL Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.
Projekt jest realizowany w ramach Szybkiej Ścieżki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. - Dzięki temu mamy zapewnione badania kliniczne pierwszej fazy. Rozpoczniemy je w 2022 roku i mocno się do tego przygotowujemy - dodaje.
Harmonogram przewiduje finalizację projektu Szybkiej Ścieżki na koniec roku 2023. Faza badań klinicznych IA nie będzie natomiast trwała do samego końca projektu - przewiduje się, że zajmie ona od roku do półtora roku.
Firma ma obecnie zidentyfikowanych 15 substancji czynnych z różnych obszarów terapeutycznych, które są w różnej fazie zaawansowania projektów i badań przedklinicznych.
Te najbardziej zaawansowane są w obszarze diabetologii i onkologii.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych