Celon Pharma: siedem firm zainteresowanych lekiem na depresję

FARMAKOTERAPIA

Autor: strefainwestorow.pl/rynekaptek.pl   29-09-2020, 10:03

Celon Pharma: siedem firm zainteresowanych lekiem na depresję Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecnie siedem firm jest zainteresowanych projektem leku na depresję, nad którym pracuje Celon Pharma - poinformował prezes Maciej Wieczorek. Chodzi o preparat oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej.

W kwietniu br. spółka zakończyła analizę wstępnych wyników II fazy badania klinicznego leku u pacjentów z depresją jednobiegunową. Zakończenie badania w depresji dwubiegunowej planowane jest na jesień - podaje strefainwestorow.pl.

- W drugim kwartale przyszłego roku planujemy start z naszym lekiem w trzecią fazę. Po negocjacjach i rozmowach z regulatorami planujemy rozpocząć trzecią fazę kliniczną w dwóch wskazaniach - w depresji jednobiegunowej opornej na leczenie i w depresji dwubiegunowej opornej na leczenie - powiedział w poniedziałek (28 września) podczas wideokonferencji prezes Wieczorek.

- Projekt jest śledzony i mamy duże zainteresowanie. Mamy obecnie 7 firm, które są zainteresowane tym programem - dodał.

Prezes poinformował, że spółka chce sprzedać licencję na lek firmie wyspecjalizowanej w psychiatrii. Spodziewa się transakcji w najbliższych kilku miesiącach.strefainwestorow.pl/

Więcej: strefainwestorow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH