Chmura przyspieszy diagnostykę i produkcję nowych leków

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   05-07-2017, 09:10

Chmura przyspieszy diagnostykę i produkcję nowych leków Wykorzystanie chmury obliczeniowej przyspiesza badania nad nowymi lekami i terapiami

Naukowcy Politechniki Śląskiej przyspieszą badania nad nowymi lekami i terapiami dzięki
chmurze Azure. Poprzez analizę danych biomedycznych pacjentów z chorobami nowotworowymi, będą mogli opracować dla nich spersonalizowane terapie.

- Podobnie jest ze spersonalizowanymi terapiami nowotworowymi, które w oparciu o wyniki prowadzonych obliczeń i analiz są tworzone pod konkretnych pacjentów dotkniętych nowotworem o specyficznym profilu molekularnym. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zastosowania odpowiednich procedur leczenia nowotworowego. Jest to kierunek, w którym zmierza obecnie cała współczesna medycyna - tłumaczy rozmówca PAP.

Projekt badawczy realizowany jest przez naukowców z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej. Wspierany jest w ramach programu Microsoft Azure for Research. Firma Microsoft wyróżniła go jako przykład doskonałej współpracy pomiędzy światem nauki a sektorem komercyjnym.

Czytaj: www.naukawpolsce.pap.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH