COVID-19: spółka wytworzyła lek z osocza. Teraz będą badania kliniczne

FARMAKOTERAPIA

Autor: Biomed Lublin/ rynekaptek.pl   23-09-2020, 11:37

COVID-19: spółka wytworzyła lek z osocza. Teraz będą badania kliniczne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

23 września 2020 r. Biomed Lublin S.A. zakończył produkcję pierwszej serii leku z osocza ozdrowieńców przeznaczonego do niekomercyjnych badań klinicznych.

- 23 września 2020 r. etap produkcji został zakończony, a w jego wyniku powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych, w tym badań stabilności produktu, zostaną przekazane do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. Zwolnienie leku do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 roku - poinformował Marcin Piróg, prezes zarządu Biomed Lublin S.A.

- W oparciu o posiadaną przez Biomed Lublin S.A. technologię frakcjonowania osocza ludzkiego spółka wytworzyła substancję czynną, która została przebadana na aktywność i skuteczność zwalczania wirusa SARS-CoV-2 przez zespół profesora Krzysztofa Pyrcia z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracującego przy projekcie z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii – dodał Piotr Fic, członek zarządu ds. Operacyjnych Biomed Lublin S.A.

Po potwierdzeniu skuteczności terapii i określeniu dawki terapeutycznej, lek będzie mógł wejść w fazę rejestracji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH