CureVac i Bayer razem pracują nad szczepionką p/ COVID-19

FARMAKOTERAPIA

Autor: Bayer/ rynekaptek.pl   08-01-2021, 12:38

CureVac i Bayer razem pracują nad szczepionką p/ COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

CureVac i Bayer zawarły umowę o współpracy, w ramach której Bayer zapewni wsparcie CureVac, m.in. w zakresie rozwoju i logistyki szczepionki przeciw COVID-19 o nazwie CVnCoV.

Zgodnie z warunkami umowy, Bayer będzie wspierać dalszy rozwój prac, logistykę dostaw i pozostałe newralgiczne działania CureVac dotyczące kandydata na szczepionkę przeciwko COVID-19.

W tym celu Bayer wnosi swój wkład w formie specjalistycznej wiedzy i dostępnej infrastruktury w takich obszarach, jak badania kliniczne, działania w obszarze rejestracji leku, nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii, informacje medyczne, organi­zac­ja i funkcjonowanie łańcucha dostaw, jak również inne działania wspierające (w wybra­nych krajach).

Zgodnie z zapisami umowy o współpracy, CureVac będzie posiadaczem pozwolenia na dopuszczenie szczepionki do obrotu, a Bayer będzie wspierać CureVac w działaniach na terenie Unii Europejskiej oraz na innych wybranych rynkach.

14 grudnia 2020 roku rozpoczęto kolejną, przedrejestracyjną fazę badań (2b/3) kandydata na szczepionkę. Badania prowadzone są w wielu ośrodkach na całym świecie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH