Dermatolodzy alarmują: potrzeba nowoczesnych leków

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   24-11-2010, 08:03

Dermatolodzy alarmują: potrzeba nowoczesnych leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polska jest jednym z nielicznych krajów Europy, w którym pacjenci z poważnymi chorobami skóry nie mają dostępu do najlepszych metod terapii, uznanych na świecie za standard.

Konsultant krajowy ds. dermatologii prof. Andrzej Kaszuba ubolewa, że osobom z chorobami skóry „odbiera się prawo do normalnego życia, gdyż zmiany skórne widoczne są dla otoczenia i prowadzą do ich stygmatyzacji, izolacji społecznej oraz zawodowej". Jego zdaniem, nakłady na nowoczesne, choć drogie leki przyniosłyby państwu oszczędności, gdyż redukują one konieczność pobytów w szpitalu i zmniejszają absencję w pracy i szkole.

Jak przypomniał Kaszuba, 25 października wiceminister zdrowia Marek Twardowski zapewniał, iż w ciągu tygodnia zorganizuje spotkanie, na którym eksperci w dziedzinie dermatologii oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia spróbują ustalić, najlepszy z możliwych, sposób rozliczania terapii biologicznej dla chorych z najcięższymi postaciami łuszczycy. Ekspert zaznaczył, że choć minął już miesiąc, nikt spotkania nie zorganizował.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH