Dopalcze: bitwa wygrana, ale wojna trwa

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   25-03-2011, 16:16

W walce z dopalaczami wygrana została pierwsza batalia, ale nie możemy uznać, że osiągnęliśmy pełen sukces - tłumaczył p.o. zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Witold Tomaszewski.

Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek podkreśliła, że chociaż niektórzy twórcy rynku dopalaczy w Polsce przenieśli się do m.in. Czech, i rozprowadzają dopalacze przez internet, to ich działania na terenie Polski są nielegalne.

- Często spotykam się z młodymi ludźmi, którzy uważają, że jak coś jest z Czech, gdzie nie jest zakazane, to u nas jest też legalne. Trzeba przypomnieć, że u nas jest to nielegalne i można za to ponieść konsekwencje - podkreśliła szefowa RCPS w Łodzi.

Jej zdaniem dyskusja na temat dopalaczy zdominowała Polskę, ale trzeba pamiętać, że nadal istnieje problem narkomanii. Zaznaczyła jednocześnie, że jest przeciwna legalizacji posiadania niewielkiej ilości narkotyków. - Nasze społeczeństwo, a szczególnie młodzież wymaga jeszcze ogromnej edukacji i dojrzałości, żebyśmy mogli sobie pozwolić na takie zapisy w ustawie - uważa Mroczek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH