Dzień Drzwi Otwartych w ośrodkach onkologicznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: PUO/rynekaptek.pl   04-02-2011, 09:31

Dzień Drzwi Otwartych w ośrodkach onkologicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Już po raz jedenasty, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w sobotę (5 lutego) Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju.

Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne. Program oparty będzie na udzielaniu prostych porad onkologicznych, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki.

W wydarzeniu wezmą udział wszystkie wojewódzkie centra onkologii, a także m. in. Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

W ramach Dnia Drzwi Otwartych organizowane jest też zwiedzanie oddziałów i zakładów diagnostyczno-leczniczych placówek, prowadzenie wykładów oraz pogadanek na temat profilaktyki, a także szerokich możliwości wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów oraz kształtowania właściwych postaw zdrowotnych społeczeństwa.

Lekarze będą także mówić o postępach współczesnej diagnostyki i leczenia interdyscyplinarnego w zakresie onkologii i hematologii. Przedstawią również osiągnięcia w zakresie wyleczalności nowotworów, w szczególności we wczesnych stopniach zaawansowania.

W Wielkopolskim Centrum Onkologii czynne będą np. tego dnia: poradnia chirurgii onkologicznej i ogólnej, pracownia mammografii, USG i RTG, pracownia diagnostyki laboratoryjnej, zakład patologii nowotworów oraz pracownia badań przesiewowych.

W holu przy wejściu do szpitala działać będzie punkt promocji profilaktyki, w którym specjaliści udzielą porad, w tym: punkt informacyjny, w którym wydawane będą materiały dotyczące zaleceń zdrowego stylu życia, stoisko profilaktyki zdrowotnej Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, stoisko Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” oraz stoisko Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka.

Dzień Walki z Rakiem organizuje też Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który w sobotę (5 lutego) zaprasza na cykl wykładów. 

Więcej: http://www.puo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH