Ekspert: będę rekomendował godzinę policyjną

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   01-04-2021, 12:03

Ekspert: będę rekomendował godzinę policyjną Doradca premiera ds. epidemii opowiada się za godziną policyjną (fot. LJ)

Prof. Andrzej Horban pytany, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przez Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną, odpowiada: tak.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban zapowiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną. Jak mówił, jeżeli nie w całym kraju, to tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

"Tak" dla dalszych ograniczeń
Prof. Horban w czwartek, 1 kwietnia, w Radiu Zet pytany był, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przez Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną.

Powiedział, że po dzisiejszym raporcie o liczbie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawisem będzie dyskusja.

- Mam nadzieję, że pan premier podejmie decyzję - powiedział. Dopytywany, czy jego odpowiedź oznacza, że taką rekomendację przedstawi premierowi, odpowiedział: "Tak".

Chociaż w niektórych województwach
Główny doradca premiera pytany był także, czy na Śląsku, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja, zostaną wprowadzone jeszcze dodatkowe obostrzenia.

- To przynajmniej powinny być obostrzenia tylko w tych województwach, które są w tej chwili bardzo narażone na zwiększoną liczbę zachorowań i na krytyczną sytuację jednostek ochrony zdrowia - zaznaczył.

Zapytano go też, czy w takim razie, jeśli zakaz przemieszczania się i godzina policyjna nie zostaną wprowadzone w całym kraju, to czy przynajmniej tam, gdzie jest najgorzej, czyli np. na Śląsku.

Poprawa za 2, 3 tygodnie
- O, tu jesteśmy w domu, to chyba byłoby kompromisowe wyjście z sytuacji, ale mówię, to ja nie mam wahania, podobnie jak nie mają wahania rządy w innych krajach europejskich. Sytuacja jaka jest, każdy widzi - powiedział prof. Horban.

Pytany, kiedy pojawi się światełko w tunelu, odpowiedział, że "już je widzimy, ale dość daleko". - Sytuacja powinna poprawić się za dwa, trzy tygodnie - dodał.

1 kwietnia odnotowano 35 251 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 130 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 356 970/ 53 665 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH