Ekspert: takiej liczby zakażeń należało się spodziewać

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   27-10-2020, 14:32

Ekspert: takiej liczby zakażeń należało się spodziewać Dzisiaj mamy obraz sprzed tygodnia. Liczba zakażonych z dzisiaj to te osoby, które zakaziły się koronawirusem tydzień temu. Tak trzeba to interpretować (fot. screen)

Dzisiaj mamy obraz sprzed tygodnia. Liczba zakażonych z dzisiaj to te osoby, które zakaziły się koronawirusem tydzień temu. Tak trzeba to interpretować – powiedział 27 października PAP specjalista chorób zakaźnych dr hab. n. med. Ernest Kuchar.

Rekordowa liczba zakażeń nie jest wcale zaskakująca, a na efekty wprowadzonych przez rząd obostrzeń poczekamy jeszcze tydzień- ocenia.

Ekspert w zakresie chorób zakaźnych nie jest zdziwiony rekordową liczbą zakażeń. - To nie jest wcale zaskakujące. Ciągle to ten sam rząd wielkości, czyli mniej więcej kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie - podkreślił w rozmowie z PAP kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Ernest Kuchar.

- Już wcześniej zwracałem uwagę na to, że na efekty działań trzeba czekać. Jeszcze nie minęły dwa tygodnie od wprowadzenia obostrzeń, więc nie należy spodziewać się jakichkolwiek ich efektów - podkreślił.

- Ciągle oglądamy przeszłość. Dzisiaj mamy obraz sprzed tygodnia. Liczba zakażonych z dzisiaj to te osoby, które zakaziły się koronawirusem tydzień temu. Tak trzeba to interpretować - wyjaśnił.

Doktor Ernest Kuchar już wcześniej w komentarzu dla PAP powiedział, że fala zachorowań może zacząć wygasać dopiero w maju lub w czerwcu przyszłego roku.

Hubert Bekrycht, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH