
W zespole Huntera ogromne znaczenie ma wczesna diagnoza i jak najwcześniejsze podanie leku. Jedynym dostępnym lekiem dla tej grupy chorych jest preparat Elaprase z substancją czynną idursufatazą, który w znacznym stopniu poprawia jakość życia chorych.
Dodaje: - Dodatkowo w posiedzeniach Zespołu uczestniczą - bez prawa głosu w zakresie kwalifikacji pacjentów do terapii - przedstawiciele NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia. Wyłączenie administracji Ministerstwa Zdrowia i NFZ z procesu decyzyjnego jest gwarantem, że jedyną przesłanką stanowiącą o rozpoczęciu, kontynuacji lub przerwaniu terapii jest obiektywnie oceniony przez ekspertów-lekarzy stan zdrowia chorego oraz jego zmiana pod wpływem leczenia.
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Zespół Koordynacyjny posiada jako jedyny, obok lekarza prowadzącego, umocowanie do weryfikacji skuteczności leczenia i wyłączenia pacjenta z terapii. Decyzje o rozpoczęciu finansowania leczenia, jego kontynuacji i zakończeniu zapadają więc wyłącznie w oparciu o przesłanki merytoryczne - podkreśla Milena Kruszewska.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych