EMA zdecydowała o autoryzacji szczepionki p/ COVID

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-12-2020, 15:44

EMA zdecydowała o autoryzacji szczepionki p/ COVID W kolejnym kroku w Komisja Europejska ma wydać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki we wszystkich państwach członkowskich UE (fot. Pixabay)

Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o autoryzacji szczepionki przeciw Covid-19 firm Pfizer i BioNTech - poinformowali w poniedziałek, 21 grudnia, przedstawiciele EMA na konferencji prasowej w Amsterdamie.

EMA zajmuje się wydawaniem zaleceń dotyczących leków, jednak ostateczna decyzja w sprawie zatwierdzenia danej substancji należy do Komisji Europejskiej i zazwyczaj postępuje ona zgodnie z zaleceniami agencji.

W kolejnym kroku w Komisja Europejska ma wydać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki we wszystkich państwach członkowskich UE.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że szczepienia przeciw Covid-19 zaczną się w UE 27, 28, i 29 grudnia. Rzecznik KE Eric Mamer zastrzegał, że jest to zapowiedź warunkowa, a jej realizacja zależy od dopuszczenia szczepionki do użytku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH