Erwinase: przerwa w dostawach może potrwać do 3 tygodni

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   28-08-2017, 10:39

Erwinase: przerwa w dostawach może potrwać do 3 tygodni Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecnie występuje przerwa w dostawie produktu Erwinase w związku z istniejącym problemem w produkcji, który opóźnił planowane zwolnienie dodatkowej partii produktu.  Przerwa w dostawie leku może potrwać do 3 tygodni.

Erwinase jest jedynym zarejestrowanym lekiem dla pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL), u których wystąpiła nadwrażliwość na leczenie L-asparaginazą uzyskiwaną z Escherichia coli.

W celu skrócenia długości potencjalnej przerwy w dostawie produktu niektóre niezwolnione wcześniej fiolki produktu ERWINASE z serii 181 i 182 udostępniono do stosowania z igłami z filtrem 5 mikronów („świeżo zwolnione fiolki”). Świeżo zwolnione fiolki zawierają cząstki stałe w postaci czarnych przebarwień na spodniej stronie korka.

Podczas rutynowej inspekcji serii 181 i 182 produktu ERWINASE zaobserwowano obecność cząstek przylegających do korków niektórych fiolek i/lub znajdujących się na powierzchni liofilizowanej bryłki. Fiolki te nie zostały zwolnione wraz z pozostałą częścią partii 181 i 182.

Fiolki te zostały poddane dodatkowej inspekcji mającej na celu wyeliminowanie fiolek z widocznymi cząstkami na powierzchni liofilizowanej bryłki.

Należy uważnie obejrzeć każdą fiolkę. W przypadku zaobserwowania cząstek w miejscu innym niż spodnia strona korka (na przykład na powierzchni lub wewnątrz produktu) nie należy podawać leku i należy zachować go do odbioru.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH