Firma czeka na zgodę na dopuszczenie leku stosowanego w schizofrenii

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   25-05-2017, 13:45

Firma czeka na zgodę na dopuszczenie leku stosowanego w schizofrenii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) wydał pozytywną opinię w sprawie złożonego przez spółkę wniosku o dopuszczenie do stosowania Cariprazine do leczenia schizofrenii u osób dorosłych.

Wniosek o dopuszczenie do obrotu rynkowego złożono w EMA w marcu 2016 r. Richter spodziewa się, że w ciągu dwóch miesięcy, po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską, zostanie wydana zgoda na wprowadzenie Cariprazine do obrotu rynkowego we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Lek Cariprazine został opracowany przez spółkę Richter i jest produkowany na mocy licencji przez firmę Allergan (wcześniej Forest/Actavis) działającą w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

We wrześniu 2015 r. preparat uzyskał zatwierdzenie FDA i w marcu 2016 r. został wprowadzony do obrotu pod nazwą handlową VRAYLAR z przeznaczeniem do leczenia schizofrenii oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. W sierpniu 2016 r. spółki Richter i Recordati podpisały umowę licencyjną przyznającą wyłączne prawa do komercjalizacji Cariprazine w Europie Zachodniej, Algierii, Tunezji i Turcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH