Gdańsk: o polskiej farmacji na tle Unii Europejskiej

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   13-09-2010, 09:40

Około 700 przedstawicieli nauk farmaceutycznych z kraju i zza agranicy weźmie udział w XXI Naukowym Zjeździe Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Farmacja polska na tle Unii Europejskiej”. Rozpoczęło się 12 września br. i potrwa trzy dni.

– Program obejmuje 20 sekcji tematycznych, na których przedstawione zostaną aktualne problemy związane z poszukiwaniem i badaniem leków zarówno od strony naukowej jak i etycznej oraz ekonomicznej – informuje prof. Roman Nowicki, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak wyjaśnia, tematyka Zjazdu obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, w tym najbardziej aktualne problemy współczesnej farmacji, takie jak badanie jakości i fałszerstwa leków, nadzór nad bezpieczeństwem i skutecznością farmakoterapii oraz postępy w dziedzinie biotechnologii farmaceutycznej.

Sympozjum organizują Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Więcej informacji: www.zjazdptfarm.gumed.edu.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH