Gdańsk: z powodu grypy szpital zamknięty dla odwiedzających

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   12-01-2011, 10:21

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku wprowadziło zakaz odwiedzin z powodu obecności pacjentów zakażonych wirusem A H1N1.

Zakaz obowiązuje od do czwartku (13 stycznia), ale może zostać przedłużony.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa UCK, Tadeusz Jędrzejczyk poinformował w środę PAP, że zakaz odwiedzin obowiązuje na wszystkich oddziałach, oprócz tych, które znajdują się w budynku przy ul. Klinicznej (m.in. położnictwo i neonatologia). Nie dotyczy jednak pacjentów w wieku do 8 lat, choć w ich przypadku ograniczono odwiedziny do jednej osoby.

Dyrektor powiedział, że jeśli obecność wirusa zostanie potwierdzona u nowych pacjentów, to szpital może przedłużyć zakaz odwiedzin. Centrum czeka na wyniki badań kilkunastu osób.

W UCK przebywa obecnie dwóch mężczyzn w średnim wieku, u których została potwierdzona obecność wirusa pandemicznego A H1N1. Jędrzejczyk poinformował, że jeden z pacjentów przebywa na OIOM; stan drugiego określany jest jako dobry. W tym sezonie zachorowań na grypę, w UCK przebywało czterech pacjentów z wirusem A H1N1.

Na Pomorzu odnotowano dwa śmiertelne przypadki pacjentów zakażonych wirusem A H1N1. W tym tygodniu w szpitalu w Słupsku zmarł 41-letni mężczyzna a w Chojnicach-60-letnia kobieta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH