Ginjal. Preparaty z konikiem morskim są zakazane. Co mamy w zamian?

FARMAKOTERAPIA

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   18-01-2011, 07:33

Ginjal. Preparaty z konikiem morskim są zakazane. Co mamy w zamian? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Problem wycofania z obrotu preparatu Ginjal spowodował lawinę komentarzy. Lekarze jednak uspokajają - istnieją na rynku jego zamienniki - informowaliśmy kilka lat temu. Mimo upływu czasu preparaty z konikiem morskim są nadal poszukiwane.


Często takie produkty są zatrzymywane na granicy przez celników. Przybywają do Polski z Indii czy Chin. – Przechwycone na granicy preparaty są nieznane w Polsce. W niektórych znajdują się szczątki roślin i zwierząt, np. tygrysa. Ich przywóz oznacza naruszanie przepisów konwencji waszyngtońskiej – przypomina Janusz Jakubowski z Izby Celnej w Szczecinie.

Porady pakera
Okazuje się, że produkt Ginjal był chętnie zażywany nie tylko przez osoby cierpiące na schorzenia dróg moczowych. Był także polecany przez osoby usilnie pracujące nad zwiększeniem obwodu swoich mięśni. Ponieważ stosowanie dopingu, mówiąc potocznie, odbija się na nerkach, entuzjaści zjadania sterydów znaleźli pomysł, jak je „ochronić”.

„Zdrowe nerki to warunek sukcesu w sporcie. Nieraz przesadzamy z białkiem. Pakujemy w siebie wszystko, co, naszym zdaniem, zbuduje nam muskulaturę słonia. Jest to zjawisko normalne, bo każdy chce być silniejszy niż akurat jest. Sęk w tym, że czasami nerki nie wytrzymują i coraz trudniej idzie im filtrowanie produktów białkowych, potrzebują wsparcia. Ostatnio pojawił się na rynku preparat pod nazwa Ginjal. Jest to preparat, który stymuluje pracę nerek, ponieważ rozszerza drogi moczowe” – brzmi fachowy komentarz na jednym z forów.

„Rezultatem ubocznym takiego działania jest też zdobyta nagle zdolność narządu do wydalania z organizmu drobnych kryształków, a nawet kamieni zalegających w nerkach” – kontynuuje znawca tematu. – „Jeżeli ktoś ma okresowe kłopoty z układem moczowym, powinien absolutnie skorzystać z Ginjalu, który działa przeciwzapalnie, a jednocześnie nie powoduje komplikacji, bo sformowany został z naturalnych składników. Apel do sterydowców: Trzeba to brać, bo obrzmiały od koksu gruczoł krokowy szybciej powraca do normalnych rozmiarów”.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH