I Spiriva, i Braltus = 10 mcg dawki dostarczonej

FARMAKOTERAPIA

Autor: ŚOIA/rynekaptek.pl   13-04-2017, 13:38

I Spiriva, i Braltus = 10 mcg dawki dostarczonej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

U pacjentów, którzy zmieniają oryginalny produkt leczniczy (Spiriva HandiHaler) na Braltus, istnieje ryzyko wystąpienia błędu medycznego związanego z niewłaściwym zrozumieniem instrukcji dawkowania przez lekarza wypisującego lek - ostrzega Teva.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. przekazała za pośrednictwem izb aptekarskich oraz URPL komunikat do fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczący minimalizacji ryzyka błędów medycznych związanych ze stosowaniem produktu leczniczego Braltus (Bromek tiotropium, 10 mcg, proszek do inhalacji, kapsułki twarde).

Jak ponownie informuje producent, Braltus to nowy produkt leczniczy zawierający bromek tiotropium w postaci proszku do inhalacji dostarczany wraz z nowych inhalatorem, który został dopuszczony do obrotu w Polsce.

U pacjentów, którzy zmieniają oryginalny produkt leczniczy (Spiriva HandiHaler) na Braltus, istnieje ryzyko wystąpienia błędu medycznego związanego z niewłaściwym zrozumieniem instrukcji dawkowania przez lekarza wypisującego lek. Dlatego też, opracowano to pismo, które zmniejsza takie potencjalne ryzyko.

Odmierzona dawka produktu leczniczego Braltus (13 mcg) jest mniejsza od dawki odmierzonej produktu Spiriva HandoHaler (18 mcg), jednak dawka przyjęta przez pacjenta w obu produktach leczniczych jest taka sama i wynosi 10 mcg.

Na przodzie opakowania leku Braltus zamieszczona jest dawka dostarczona 10 mcg, a z boku opakowania zarówno dawka odmierzona – 13 mcg, jak i dostarczona 10 mcg. Natomiast w przypadku leku Spiriva HandiHaler opakowanie zawierza tylko informację o dawce odmierzonej triotropium – 18 mcg.

Oba produkty zapewniają jednak pacjentowi taką samą dawkę dostarczoną triotropium oraz posiadają taki sam schemat dawkowania - jedna kapsułka na dobę - informuje producent.

Więcej: katowice.oia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH