Idą Święta: naukowo o żywieniu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   22-04-2011, 07:18

Idą Święta: naukowo o żywieniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponieważ tradycyjnie wielu Polaków świąteczny czas spędza przy stole, celebrując ten sposób rodzinne spotkanie, przypominamy o kilku faktach z zakresu nauki o żywieniu i wspomagania organizmu "uzupełniaczami" diety.


Zaś kobiety przyjmujące doustne środki antykoncepcyjne popijając je dziurawcem mogą się pewnego pięknego dnia mocno zdziwić się, kiedy usłyszą od ginekologa radosną wiadomość, że zostaną matkami.

Wesołego Alleluja
Szympansy z Parku Narodowego Kibale w Ugandzie systematycznie wzbogacają swoją dietę błotem. Uczeni z Paryża poddali analizie próbki gruntu oraz roślin, którymi zajadały się małpy. Wykryto, iż roślina o nazwie trichilia rubescens po zmieszaniu z błotem działa jak lek przeciw malarii. - Łączenie roślin z ziemią  służy szympansom jako leczenie do wygrania z biegunką. Takie bowiem działanie wykazuje kaolinit zawarty w błocie. Innymi słowy szympansy stosują błoto jako suplement diety i nawet o tym nie wiedzą – żartuje dr Matusewicz.

Ale człowiek, jako istota rozumna, jest w stanie świadomie dokonać wyboru. Może radośnie przeżywać czas Świąt Wielkanocnych, powstrzymać się przed nadmierną konsumpcją przygotowanych potraw świątecznych, by nie było potrzeby stosowania produktów na „niestrawność” oraz zażywać ruchu na świeżym powietrzu, do czego zachęca piękna pogoda tego roku.

Zatem spokoju, radości i dużo wypoczynku życzymy naszym Czytelnikom!
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH