INFARMA rusza z kampanią solidaryzującą pracowników firm farmaceutycznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: MMX/rynekaptek.pl   27-11-2017, 13:12

 INFARMA rusza z kampanią solidaryzującą pracowników firm farmaceutycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

INFARMA zainicjowała nową kampanię #ZdrowszyŚwiat, której celem jest zwrócenie uwagi, że każdego dnia tysiące ludzi w branży farmaceutycznej pracuje, aby poprawiać sytuację pacjentów zmagających się z różnego rodzaju chorobami.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA poprzez kampanię chce pokazać, że każdego dnia tysiące ludzi w branży farmaceutycznej pracuje na rzecz poprawy sytuacji pacjentów. To pierwsza kampania, w której solidarnie wzięli udział pracownicy różnych firm farmaceutycznych mówiąc o swojej pracy, staraniach i emocjach – podaje INFARMA w komunikacie.

Jak czytamy, wysiłki pracowników firm farmaceutycznych skupiają się na poszukiwaniu nowych możliwości terapeutycznych, prowadzeniu badań klinicznych, a także tworzeniu i jak najszerszym udostępnianiu pacjentom nowych, skutecznych i bezpiecznych leków. To dzięki nim dokonało się wiele przełomów w medycynie – wskazano.

Pracownicy podejmują również wiele działań, które mają na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat potrzeby wczesnej diagnostyki, profilaktyki, a także czynnego udziału chorego w procesie terapeutycznym. Kampania #ZdrowszyŚwiat mówi o tym, jak istotną wartością jest dla nich zdrowie innych osób.

Kampania będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych. Jest częścią paneuropejskiego projektu #WeWontRest.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, w akcji wezmą udział osoby pracujące w różnych działach firm farmaceutycznych, które występując pod własnym imieniem i nazwiskiem opowiedzą o swojej pracy w branży, o wyzwaniach z jakimi zmagają się każdego dnia.

- Nowe, skuteczne i bezpieczne leki pozytywnie zmieniają rokowania wielu pacjentów. Wierzymy, że dzięki naszej pracy możliwa jest poprawa jakości życia chorych czy wydłużenie czasu, który będą mogli spędzić z bliskimi - mówi Bogna Cichowska-Duma dyrektor generalny INFARMY.

- „Zdrowszy świat” to hasło, z którym jako branża w pełni się identyfikujemy, ale także cel, który chcemy osiągnąć. To dlatego pracownicy firm farmaceutycznych w codziennej pracy nie ustają w poszukiwaniu nowych opcji terapeutycznych dla pacjentów – dodaje dyrektor Cichowska-Duma.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH